YOKMU ENGELLERİ YOK EDECEK KİMSE?


Bu makale 2020-02-02 18:48:36 eklenmiş ve 112 kez görüntülenmiştir.
Selahattin ALPTEKİN

 

Adıyaman ilimizin ilçeleriyle kalkınması için acilen yatırım alması lazım gelin görünki sahada adeta yatırımın gelmemesi için sanki her engelleme yapılıyor.

KARS ilinden gelen firma 10.000 adet kaz yetiştiriciliği için yer talep etti bu yatırımda yem ürünleri yetiştirmek kesimhane soğuk hava deposu paketleme tesisleri vardı.

Ve ürün direk ihraç edilen bir ürün hatta ilimizde belki de yaygınlaştırılsaydı birçok irili ufaklı aile buradan geçimini sağlayacaktı.

Gelin görün ki ilimiz bürokrasisi firmaya bir yer veremedi firma parasıyla yer istedi oysa olmadı yazışmalar sekiz kuruma yazılar yazıldı.Olmaz efendim mahsurlu efendim zihniyeti devreye girdi ve yatırımcı gitti yatırımını başka bir ile yaptı.

Yine Somut bir yatırımcı ekibi daha geldi ile yetkili yerlerle görüşüldü.

Güneydoğu’da olmayan bir ARGE merkezi ve ara eleman yetiştirmek üzere laboratuvarlarıyla 1000 KİŞİLİK bir okul açmak için gerekli girişimler yapıldı müracaatlar yapıldı ve MAALESEF BU BEYİNLERDEN OLUŞAN FİRMAYADA BİR YER TEMİN EDİLİP GÖSTERLEMEDİ hala yazışmalar evraklar sürüyor. BU FİRMADA BU GİDİŞLE YOLCU! ÇEKER GİDER.

KİM BU GİDİŞE DUR DİYECEK?

Bir yatırımcı ile gelip müracaat edince kim önüne düşecek ve iki günde olmaz olasıca bürokratik engelleri yerle bir edip yatırımcının önünü açacak?

Onbinlerce dönüm hazine arazisi var kim kullanıyor buraları?

YOKMU BİR ENVANTERİ?

Yok, mu bir ön çalışması? Gelen yatırımcıya buyurun yer hazır 10 bin baş büyük hayvancılık yap diyecek bir yapı yok mu?

Buyurun gelin iş kurun diyecek bir zihniyet nerede?

Buyurun okulunu kur laburatuvarını kur diyecek bir baba yiğit nerede?

Yok, mu bu bürokratik keyfiyetçi tutumu yok edecek ile sahip çıkacak bir yiğit?

İle sahip böyle çıkılır. Engel mi olan var kıyameti koparan mantık aranıyor yok mu Allah rızası için yok mu bu gidişi ters yüz edecek bir il sevdalısı?

Yok, mu evrak kayıtlarını gece yaptırıp sabaha kadar bu yatırımcının bütün sorunlarını çözmeden uyku yasak diyecek bir engel ezen yok mu yav?

Yılmadan bunun takipçisi olacağız buda böyle biline.

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA