KORONA KANTİNCİLERİ VURDU!

“EVİMİZE EKMEK GÖTÜREMEZ OLDUK” Adıyaman Kantinciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Bereket, Korona virüs nedeniyle olumsuz etkilendiklerini belirterek, devlete ödenecek ödemelerin ertelenmesini talep etti.
Bu haber 2020-03-21 16:57:09 eklenmiş ve 154 kez görüntülenmiştir.

 

Bereket, yaptığı açıklamada “ En değerli varlıklarımız çocuklarımıza hizmet odaklı olan mesleğimiz özellikle son iki yılda nerede ise yapılamaz hale gelmiştir. 2016 yılında ürünlerimize gelen kısıtlamalar sonrasında kantin işletmecileri sıkıntılı günler yaşamıştır. Şimdi de dünyayı sarsan virüs belası hem eğitimi engelledi hem de kantincileri zor durumda bıraktı. Milli Eğitim Bakanımızın eğitime ara verme kararı sonrası bizde kantin işletmecileri olarak kantinleri kapatarak dezenfekte çalışması yaptık. Her şeyden önce sağlık gelir. Geleceğimiz olan çocuklarımız içinde sağlık önemlidir. Alınan karar sonrasında hükümetimizin her zaman yanında olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” dedi.

-          ESNAF UNUTULDU

Bereket, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ekonomik istikrar paketi kapsamında küçük esnafın unutulduğunu ileri sürerek “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ekonomik istikrar paketinde küçük esnaf adeta unutulmuş ve kaderine terk edilmiş durumda bırakıldı. Açıklanan pakette iç açıcı bir durum yok. Üç ay sonrasını göremedik. Halkbank kredileri ertelendi ama esnafın sadece kredisi yok. Çek, senet, elektrik, su, doğalgaz gibi bir çok kalemde ödemesi var. Bu ödemeler yapılmadığında da sıkıntı yaşanacaktır. Türkiye genelinde kantin işletmelerinde 40 bin dolayında işçi var. Bunlar evlerinde ve evlerine ekmek götüremeyecek durumdalar. Devletimizden bu işe bir an evvel el atmasını bekliyoruz.

ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA