YEREL ESNAF VE SANATKÂRLARIMIZA SAHİP ÇIKMA ZAMANI

Yerel esnaflarımız, devletine yük olmadan kendi emeğini ve küçük sermayesiyle çalışıp ailesini geçindirmekte. Büyük çoğunluğu da yanında işçi çalıştırarak istihdam sağlamaktadır.
Bu haber 2020-03-21 15:25:20 eklenmiş ve 31 kez görüntülenmiştir.

 

Adıyaman merkez ve ilçelerde ki esnaf sanatkârlarımız gereken tedbirleri almıştır. Halkımız içi rahat bir şekilde esnaf sanatkârlardan hizmet almaya devam edebilir.  Bu zor zamanda esnaflarımızın veresiye defterleri açıktır. İstenildiği takdirde mahalle esnaflarınız evlerinize kadar siparişlerinizi getirebilirler.

İlimiz halkı olarak birbirimize destek vererek esnaflarımızın yanında yer alalım. Her sabah akşam selamlaştığımız paramız olmadığında borç istediğimiz veresiye yazdırdığımız cenazemizde düğünümüzde acı günümüzde tatlı günümüzde birlikte olup, omuz omuza verdiğimiz gerektiğinde gözyaşı döktüğümüz yerel esnafımızın yokluğunu yaşamamak için esnafımıza sahip çıkalım ve  memleketimizin  kazancını dışarıya kaçırmayalım il ekonomimize katkıda bulunalım.

Unutulmamalarıdır ki kapanan her işyeri ya dostunuz, ya akrabanızdır. Halkımızın bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Yerel esnaflarımıza sahip çıkmamız elzemdir.

HÜKÜMETİMİZCE ALINAN CORANA VİRÜS TEDBİRLERİNİ DESTEKLİYORUZ.

Ülkemizde de vaka tespitlerinin resmi makamlarca açıklanması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında coronavirüs toplantısı gerçekleştirilmiş, bu toplantıda pandemi olarak nitelendirilen coronavirüs (COVID19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla bir dizi önlemler alınması kararlaştırılmış ve bu kararlar ilgili Bakanlarca açıklanmıştır.

Alınan tedbirleri son derece yerinde buluyoruz, sağlık her şeyin başında gelir. İlimizde faaliyet gösteren genelge kapsamındaki tüm esnaflarımızın iş yerlerini kapattılar.

TİCARİ HAYAT DURMAMALI

Ülkemizde Corona virüsten dolayı okulların tatil edilmesiyle özellikle toplu taşımacılık yapan esnafımız başta olmak üzere tüm esnaf ve sanatkârlarımızın müşterisi azalıyor. Bu süreci en az hasarla atlatmak için geçici önlemler alınmalı. İnsanların yaşam tarzı değişti, insanlar sokağa çıkmakta çekiniyor haklı olarak. Ancak düşük sermaye ile hayatını sürdüren esnaf ve sanatkârlarımız bu duruma dayanacak güce sahip değiller.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, 31 Mart’a kadar verilmesi gereken yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerinin 30 Nisan gün sonuna kadar uzatılması esnafı sevindirdi. Aynı şekilde SGK primlerinin, elektrik, su, doğal gaz dahil olmak üzere tüm mali yükler ertelenmeli. Kira sahibi vatandaşlarımızın da bu tehlike geçene kadar kiracıları sıkıştırmamalı , kiraları ertelemeleri vicdani olarak ta isteğimizdir.

 

ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA