Taş’dan 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 105. yıldönümü vesilesiyle, bir mesaj yayımladı.
Bu haber 2020-03-17 19:45:43 eklenmiş ve 43 kez görüntülenmiştir.

 

Milletvekili Taş mesajında;105. yıldönümünü idrak ettiğimiz 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi,  o güne kadar tarihin tanık olmadığı, zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç,iman, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğumuz ve dünya tarihine adımızı altın harflerle yazdırdığımız bir kahramanlık mücadelesidir .Milletimizin yeniden diriliş destanı olduğu gibi dünya tarihinin de seyrini değiştiren bir kardeşlik abidesidir.Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle,arabıyla, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun vatan toprakları için savaşmış ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz Milletimizin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü örneğidir.

Bu güzel vatan için 250 bin şehidin verildiği eşine rastlanır bir savaş daha yoktur. Birlik ve beraberliğiyle birçok zorluğun üstesinden gelmiş aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren parlak zaferlere imza atmıştır. Vatan toprakları için canlarını seve seve vererek, bir milletin kaderini değiştiren, vatanımızı, bağımsızlığımızı, sarsılmaz imanlarıyla eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olamayan bir destan yazmış,  kendisinden çok daha güçlü bir orduyu Çanakkale Boğazı'nın serin sularına gömerek, bize gururla anlatacağımız bir zafer, huzurla yaşayacağımız bir vatan bırakmıştır.Milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti, her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşıyıp,bir yandan Ülkemizi geleceğe dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşımak için mücadele verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi  daima canlı tutmaya ve  yüceltmeye devam etme gayreti içinde olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle,vatan toprakları için canını feda ederek şehitlik mertebesine erişmiş şehitlerimizi  rahmet ve minnetle anıyor,   kahraman gazilerimize  şükranlarımı sunuyorum.

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA