KAHTA BELEDİYESİ TOPLU KULLANIM YERLERİNİ DÜZENLİ DESENFEKTE EDİLİYOR

Kahta Belediyesinde şehir içi toplu taşımada hizmet veren minibüsler, Otogar, Belediye binasında düzenli olarak rutin antibakteriyel temizlikten geçiriliyor. Son dönemlerde artan enfeksiyonel hastalıklara karşı önlemlerini arttıran Kahta Belediyesi, temizlik çalışmalarını sıklaştırdı.
Bu haber 2020-03-12 17:44:16 eklenmiş ve 74 kez görüntülenmiştir.

 

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı yaptığı açıklamada; son dönemlerde artan bulaşıcı hastalıkları önleyebilmek için enfeksiyonel rahatsızlıklara karşı belediye minibüslerinde gerçekleştirilen antibakteriyel dezenfekte işlemlerinin rutin olarak devam ettiğini dile getirerek, amacımız toplu kullanım yerlerini kullanan vatandaşların hijyenik bir ortam sağlamak olduğunu söyledi.

Hijyen temizliği esnasında kesinlikle kimyasal çözücüler kullanılmadığını da sözlerini ekleyen Başkan Turanlı, “Yapılan temizlik işlemi biyolojik temizlik olup yüzeyler probiyotik malzeme ile temizlenmektedir. İnsan sağlığına hiç bir zararı olmayan bu biyolojik temizlik ile yüzeyde oluşabilecek bakterilerin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini minimuma indirmeyi hedefliyoruz. Toplu kullanım yerlerinde bu hijyen temizliği düzenli olarak yapılmaya devam edecektir.”dedi

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA