“Bakmıyoruz Bahaneye Gidiyoruz Her Haneye Projesi Başlıyor…”

Başkan Yıldırım; “Bakmıyoruz Bahaneye Gidiyoruz Her Haneye Projesi Başlıyor…”
Bu haber 2020-03-09 11:51:38 eklenmiş ve 73 kez görüntülenmiştir.

 

Adıyaman Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Radyo Tek’te Yayınlanan Gazeteci Yılmaz Çoban ile Yaman Gündem İsimli Programa Katıldı.

Gazeteci Yılmaz Çoban’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı İskender Yıldırım, radyo aracılığıyla yeni projelerinin müjdesini verdi.

Sosyal Belediyecilik ilkesiyle yola çıktıklarını ifade eden Başkan Yıldırım, Bakmıyoruz Bahaneye, Gidiyoruz Her Haneye projesinin müjdesini vererek detaylarını açıkladı.

Projenin Gölbaşı’da yaşayan dezavantajlı vatandaşlara hitap ettiğinin altını çizen Belediye Başkanı İskender Yıldırım, “ Projemizle çat kapı hane ziyaretleri yapacağız. Yöneticilerimizle rastgele bir mahallede seçilen haneleri ziyaret edecek, hane sakinlerinin sorun ve sıkıntıları, belediyeden dilek ve istekleri dinlenerek vatandaşlarla bir araya gelmesi sağlanacaktır. Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri: Gölbaşı ilçesinde yaşayan, sosyal ve ekonomik yönden dezavantajlı, hasta, bakıma muhtaç, engelli, yaşlı ve yalnız vatandaşlara evlerinde hizmet vermeyi hedefler. Evde Bakım ve Sağlık Hizmetlerinin amacı, vatandaşların sosyal koşullarının daha iyi hale getirilmesi sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkı sunmaktır. Evde Bakım ve Sağlık Hizmetlerinin yanında vatandaşlara çeşitli konularda bilgilendirme yapıp başta sağlık konusunda bilinçlendirmeyi de kapsamaktadır. Bu projeyle ilgili vatandaşlar sağlık ve sosyal yönden desteklenecek, kendilerini yalnız hissetmeyeceklerdir. Ayrıca projemiz kapsamında yalnız yaşayan yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların tıraşları, kişisel bakımları, ev temizlikleri, sosyal çalışmaları, psikolojik destek ve hasta nakil hizmetleri olacaktır. Projemizin diğer bir boyutu ise gönüllülük, gönüllü olarak projemizde yer almak isteyen gençlerimiz vatandaşlarımız projemize dahil olabilirler, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızla bir araya gelip onlara destek olabilirler. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA