İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı M.Hakan Karaaslan Oldu

Siyasilerden Zehir Zemberek Açıklamalar İYİ Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanlığı kongresi yoğun bir katılımla gerçekleşirken, tek adayla seçime gidildi.
Bu haber 2020-03-02 20:52:08 eklenmiş ve 176 kez görüntülenmiştir.

 

Yapılan kongre sonrasında M.Hakan Karaaslan, yeniden merkez ilçe başkanlığına seçildi.

İYİ Partililerin yoğun ilgi gösterdiği merkez ilçe kongresine CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP İl Başkanı Burak Binzet, CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Şambayat Belediye Başkanı Necdet Arıca, Adıyaman eski Belediye Başkanı Abdulkadir Kırmızı’nın yanı sıra CHP’nin yönetim kurulu üyeleri, Adıyaman Barosu Başkanı Mustafa Köroğlu, SMMO Başkanı Murat Koca, Atatürkçü Düşünce Derneği Besni Şubesi Başkanı Abdurrahman Özbey, Adıyaman Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Abuzer Aslantürk katıldı.

Besni, Gölbaşı, Kahta, Çelikhan ve Samsat İYİ Parti ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin hazır bulundukları kongrede divan başkanı Ahmet Türk'ün anonsu ile Adıyamanlı Şehit Mehmet Orhan ve İdlib'de Şehit olan Mehmetçikler için Kur'an-ı Kerim okundu.

“Ülkemizin başı sağ olsun”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede açıklamada bulunan İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı M.Hakan Karaaslan, “İdlip’te yaşanan olaydan sonra acımız oldukça büyük. Ülkemizin başı sağ olsun. Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Şehit haberleri içimizi burktu. Partimizin kuruluşundan bu yana bütün kademelerinde yer aldım. Bütün gayetimizle ilk günden bu yana çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bizler İYİ Parti olarak halkımıza daha iyi hizmet edebilmek için “varız” diyoruz. Vatan ve millet sevdalıları olarak yola çıktık. Partimin bana verdiği merkez ilçe başkanlığı görevini en şekilde yerine getireceğim. İYİ Parti’de siyaset yapmak önemli bir görevdir” dedi.

“Bizler “huzurlu yaşayalım” diye askerimiz canını verdi”

Kongrede gündeme ilişkin konularda açıklamada bulunan İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan ise şu ifadelere yer verdi; “Bugünde belki de çok farklı şeyler konuşacaktık. Kongremizde ülkemizin içinde bulunduğu tablodan, sanayicinin durumundan, esnafın siftahsız kepenk kapatmasından, zamlardan dolayı kullanılmaktan itina edilen doğalgazdan, çiftinin almak için gücünün yetmediği gübreden ve mazottan, tarlasını nadasa bıraktığı yerlerden, emeklilikte yaşa takılanlardan, 3600 gösterge konusunda verilen ancak tutulmayan sözlerden, ilimizde otopark sorunundan dolayı yaşanan sorunlardan, temizlik ihalesinde AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ile ilgili hesap sorduğumuz ancak hesap alamadığımız konudan, Adıyaman’ın en eski kooperatifi olan Altınşehir kooperatifinin divanına yönelik yapıldığı düzenlemelerin daha sonra geri çekilmesinden bahsedecektik. Ancak İdlip’te yaşanan acı olay sonrası bu konulardan ziyade yaşanan acı olayla bir daha yüreğimiz dağlandı. Ülkemizin yetiştirmiş olduğu 34 vatan evladını toprağa gömdük. Bizler “huzurlu yaşayalım” diye askerimiz canını verdi. Rabbimden askerimize rahmet, ailelerine, aziz milletimize sabırlar diliyorum.”

“Türkiye Ortadoğu bataklığına saplandı”

CHP Milletvekili Adıyaman Abdurrahman Tutdere’de İdlip’ten gelen acı olaya dikkat çekerek; “İçinde bulunduğumuz günler gerçekten çok zor günler. Ülkemizin farklı illerinde ve ilimizde şahitlerimiz var. Hepimizin ve ülkemizin başı sağ olsun. CHP ve İYİ Parti olarak özellikle Suriye’nin İdlip şehrinde yaşanan bu saldırının nedenlerinin araştırılması için meclisi olağan üstü toplantıya çağırdık. Ancak hükümet yani iktidar partisi her zaman olduğu gibi yine bu talebi reddetti. Türkiye’nin talebi üzerine BM, NATO toplandı. Ancak Türkiye’nin milletvekillerinden oluşan ülkemizin meclisi, AK Partililer toplanamadı. Meclis toplanamadığı için biz bu sorunu nedenini, şehitlerimizin ne sebeple, nasıl şehit edildiği konusunda bilgi sahibi değiliz. Hepimiz basının verdiği bilgi kadar bu konuda bilgi sahibiyiz. Dış politika konusunda hem genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hemde sayın Meral Akşener hükümeti defalarca uyararak,”Bir yerde yanlış yapıyorsunuz. Türkiye’nin dış politikası doğru değil” dediler. Türkiye’nin sıkıntıya girecek konularda sürekli olarak uyarılarda bulunduk. Ancak gelinen noktada genel başkanlarımızın ve partililerimizin söylemleri haklı çıktı. Türkiye Ortadoğu bataklığına saplandı. Adıyaman’dan çağrıda bulunuyorum. Tüm partilerin genel başkanlarının talepleri alınarak, yeniden bir yol haritası çizmekte fayda var. Bu konuda hükümetin artık şapkasını önüne koyarak, ülkemizin menfaatleri neyi gerekiyorsa onun yapılması gerekiyor. Meclise gittiğimiz günden bu yana halkımızla iç içeyiz. Hem Adıyaman’ımızın hemde ülkemizin sorunlarını gündeme getirmeye devam edeceğim. Hep beraber millet ittifakının bireyleri ve demokrasi bloğu olarak Türkiye’yi başkanlık sisteminden yani bütün yasamayı, yargıyı bir yerde birleştiren bu sistemden kurtaracağız” şeklinde konuştu.

 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA