TURANLI HİZMETLERİNE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Kâhta Belediyesi ilçenin yeni yerleşim bölgesi Yavuz Selim Mahallesinin en işlek caddelerinden biri olan, Kâhta-Adıyaman Karayolu’ndan başlayarak şehrin kuzeyine doğru 2 etap halinde uzanan 1,5 kilometre uzunluğundaki Filistin Caddesi’nin çalışmaları 1. ve 2. Etapları tamamen yapılarak modern hale getirilecek.
Bu haber 2020-02-26 18:11:36 eklenmiş ve 759 kez görüntülenmiştir.

 

İlk etapta iş makineleriyle orta refüj eski kaldırım taşlarını kaldırarak zemini düzeltmeye başlayan Fen İşleri ekipleri, daha sonra proje kapsamında bisiklet yolu, kaldırım düzenleme, sıcak asfalt ve peyzaj çalışmalarına başlanılacak. Yol çalışmasının bitirilmesi 2 ay planlanıyor.

Beraberinde mahalle muhtarı Nedim Türk ile birlikte yol çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi alan Kâhta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, söz verdikleri projeleri Kahta’ya kazandıracaklarını belirterek başlatılan çalışmalara ilişkin şu açıklamalarda bulundu;

“Hizmet İçin Çıktığımız bu yolda Allah bizleri halkımıza mahcup etmesin. Yavuz Selim Mahallesinde bulunan ve halkımızın mağdur olduğu İlçemizin İşlek Caddelerinden biri olan Filistin Caddesinde Belediye ekiplerimiz tarafından Çalışmalar başladı. Mahalle muhtarımız ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyip, ilgili birim amirlerimizden bilgiler aldık. Mahalle muhtarımız ve mahalle sakinlerimizin öneri ve taleplerini aldık. İlçemize ve mahalle sakinlerimize bu çalışmalarımızın hayırlı olmasını dilerim. Allah'ın izniyle söz verdiğimiz bütün projelerimizi Kâhta’mıza kazandıracağız ”dedi.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA