İYİ Parti’de Kongre Takvimi İşliyor

Doğan; “Bir İşe Girmek İçin Siyasi Torpiller Almış Başını Gidiyor”
Bu haber 2020-02-23 19:42:27 eklenmiş ve 318 kez görüntülenmiştir.

 

İYİ Parti Samsat ilçesi 2.olağan kongresi partililerin vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

2.olağan kongreye İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Karaaslan, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Tek listeyle gidilen kongre sonrasında İYİ Parti Samsat İlçe Başkanlığına Osman Ayhan seçildi.

“Elektrik ücretleri 2 yılda 5 defa zamlandı”

Kongrede selamlama konuşmasını yapan İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan, “Depremin üzerinden yıllar geçmesine rağmen Samsat ilçesi çamur deryası içinde. Bunca soruna rağmen perişanlık içerisinde olan ilçe halkı hayatını idame ediyor. Samsat ilçesi yeniden inşa edilirken, en güzde ilçelerimiz arasında gereken bir ilçeydi. Tarım alanları içerisinde gelişmeye en müsait yerdi. Yaklaşık 30 yıllık zaman zarfında bu ilçemize yapılan hiçbir hizmet yok. Hele hele 18 yıl içerisinde çevre illerin ilçeleriyle Samsat ilçesine bakıldığında ne kadar mağdur bir ilçenin olduğunu görmüş oluruz. 18 yıllık AK Parti hükümeti döneminde bu ilçemize hiçbir şekilde yatırım yapılmamıştır. Buna rağmen Samsat ilçesi her dönem hükümete yoğun bir şekilde destek vermiştir. Demek ki, bu teslimiyetin karşılığı bir şey yapamamak anlamına geliyor. Geçmişte en önemli tarım ülkeleri arasında yer alırken, bugün ise saman ithal edem ülke arasında yer alıyoruz. Elektrik ücretleri 2 yılda 5 defa zamlandı. Bu zamlardan sonra insanlarımız sadece bir odalarının elektriğini yakmak zorunda kalıyorlar. İnsanlar pazara gittiklerinde ihtiyaçları kadar sebze ve meyve alamıyorlar. Asgari ücret dünyanın gelişmişlik açısından en önemli göstergesidir. Avrupa’da Bulgaristan ve Moldova’da yüzde 10’luk bir kesim asgari ücretle geçimini sağlıyor. Ülkemizde ise nüfusun neredeyse yarısı asgari ücretle geçimini sağlıyor. Avrupa’nın hiçbir yerinde asgari ücret gibi bir geçim durumu yoktur” dedi.

“Bir işe girmeye çalışan insanlarımızın önüne birçok siyasi engel çıkartılıyor”

Vatandaşların sorunlarına vurgu yapan Doğan; “Önümüzdeki dönem hepimiz için bir imtihan dönemidir. İnsanlar doktora gidebilmek için gece yarılarında hastaneler önünde kuyrukta bekliyorlar. Bir önce bile sıraya giren insanlarımız var. Halkımız Adıyaman’da ikinci basamak bir hastane olmadığı için şehrin bir ucundan diğer ucuna hastaneye gitmek zorunda kalıyorlar. Olası bir kalp krizi durumunda evi şehrin diğer tarafında olan bir kişi mağdur oluyor. Bir işe girmeye çalışan insanlarımızın önüne birçok siyasi engel çıkartılıyor. Bir işe girmek için siyasi torpiller almış başını gidiyor. Samsat halkının sandık vakti hükümet yetkililerine gereken cevabı vermeleri gerekir. 15 yıldır bu ilde milletvekilliği yapan kişiler halkın telefonlarına cevap bile vermiyorlar. Gelecek günlerin hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA