BELDELERİMİZİN SORUNLARINI İLETTİK

“YURTTAŞLARIMIZA BELEDİYELERİMİZ ARACILIĞIYLA HİZMET ULAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ.”
Bu haber 2020-02-23 19:36:43 eklenmiş ve 169 kez görüntülenmiştir.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman TUTDERE, Pınarbaşı Belde Belediye Başkanı Mahmut ALAN ve Kesmetepe Belde Belediye Başkanı Ali YILMAZ ile birlikte önce Ankara’da Yenimahalle ve Çankaya Belediye Başkanlarını ardından İzmir’de Narlıdere, Bayraklı, Bornova ve Karabağlar Belediye Başkanlarını ziyaret etti.  Ziyaretlerin ana gündemi Kardeş Belediyecilik kapsamında beldelerin ihtiyaçlarının karşılanması ve eksikliklerinin giderilmesi oldu.

 

BELDELERİMİZİN SORUNLARINI İLETTİK

Önce Ankara’da Yenimahalle ve Çankaya Belediye Başkanlarını ardından İzmir’de Narlıdere, Bayraklı, Bornova ve Karabağlar Belediye Başkanlarını; Belde Belediye Başkanlarımızla birlikte ziyaret ederek beldelerimizin yol yapım işleri, hizmet araçları gibi temel sorunlarını ve eksikliklerini istişare ederek beldelerimiz için yardım talebinde bulunduk.

BELDELERİMİZİN SORUNLARI KARDEŞ BELEDİYECİLİK RUHUYLA ÇÖZÜME KAVUŞACAK

Günümüzde Belde Belediyelerimiz, bir yandan mevcut hizmetleri daha yaygın ve daha iyi sunmak; öte yandan da yeni ve farklı hizmetlere olan talebi karşılamak zorundadırlar. Üstelik belediyeler giderek artan ve çeşitlenen hizmet talebini, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz başta olmak üzere çeşitli nedenlerle her geçen gün daha da azalan kaynaklarla göğüslemek zorundadırlar. Bu durum beldelerimiz için bir çok imkansızlığı da beraberinde getirmektedir.

İşte kardeş belediyecilik ruhu tam burada devreye girmektedir. 2014 yılında partimiz tarafından başlatılan kardeş belediyecilik uygulaması bir kardeşlik köprüsü kurmak, ekonomik yardımlaşmanın yanı sıra kültürel faaliyetler başta olmak üzere pek çok alanda işbirliğinin geliştirilmesini amaçlamaktadır. Başta Büyükşehir Belediye Başkanlarımız olmak üzere olanakları daha iyi olan diğer belediye başkanlarımız kardeş belediyecilik ruhuyla beldelerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak için destek sözü verdi.

MECLİS ÇALIŞMALARI DIŞINDA DA BELEDİYELERİMİZ ARASINDA KÖPRÜ KURMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ!

Hizmete susamış ne kadar insanımız varsa ihtiyaçlarını karşılamak ve hizmete kolay ulaşmalarını sağlamak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Belediye Başkanlarımızla birlikte hemşehrilerimiz için en iyi hizmeti sunacağız. Hizmet neredeyse oradan getirecek ve tüm hemşehrilerimizin hizmete kolayca erişebilmesini sağlayacağız.

Beldelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında dayanışma ruhu ile somut adımlar atan Yenimahalle Belediye Başkanımız Sayın Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanımız Sayın Alper Taşdelen, Bayraklı Belediye Başkanımız Sayın Serdar Sandal, Narlıdere Belediye Başkanımız Sayın Ali Engin, Karabağlar Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Selvitopu ve Bornova Belediye Başkanımız Sayın Mustafa İduğ’a göstermiş oldukları ilgiden dolayı tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz.  

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA