Muhtarlardan AK Parti’ye Destek Ziyareti

Kongre sürecine giren AK Parti Adıyaman teşkilatına sürpriz bir ziyaret gerçekleşti. Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Alitaşı Mahalle muhtarı Mustafa İlik ve yönetim kurulu üyeleri Ak parti merkez ilçe başkanı Mustafa Alkayış ve İl başkanı Mehmet Dağtekin’i ziyaret ederek desteklerini ilettiler.
Bu haber 2020-02-23 19:24:45 eklenmiş ve 113 kez görüntülenmiştir.

 

İlk olarak Merkez ilçe başkanı Mustafa Alkayış’ı ziyaret eden Muhtarlar Alkayış ile İlin sorunları ve çözüm önerileri üzerine bi süre sohbet ettiler. Alkayış ziyarette yaptığı konuşmada, muhtarların şehirlerin temel taşı olduğunu söyleyerek”Bir şehirde sorun varsa ilk muhtarlar duyar dolayısıyla Muhtarların rolü çözüm önerileri noktasında çok büyüktür. Bizler göreve geldiğimiz günden bugüne kadar sürekli muhtarlarımızla iletişim halindeyiz ve onların telkinlerini dikkate alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adıyaman köy ve mahalle muhtarları derneği başkanı Mustafa İlik ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Ak parti il başkanı Mehmet Dağtekin’i ziyaret ettiler, Gerçekleşen ziyarette Ak parti Adıyaman milletvekilleri İbrahim Halil Fırat ve Yakup Taş’da eşlik etti.

Ziyaret de konuşan Ak Parti İl Başkanı  Mehmet Dağtekin kendilerini ziyaret eden muhtarlara teşekkür ederek şunları söyledi; “Merkez ilçe başkanımız  Mustafa Alkayış ve teşkilat yöneticilerimizle muhtarlarımızı zaman zaman makamlarında ziyaret edip köy ve mahallerinin durumlarıyla fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu ziyaretler doğrultusunda hizmetlerin daha hızlı ve etkin gelişmesini sağlıyoruz.Herkes bulunduğu makamı ve gücü farklı şeylere değilde kendi vatandaşlarının sorunlarına çözüm aramaya harcamalıdır.Elinde ki gücü kendi ihtirasları doğrultusunda kullanan mevki ve makam sahibi kişiler bu makamlarını yitirmeye mahkûmdurlar. Bulunduğumuz makamların hakkını vermek ve başarıya giden yolu; birlik, beraberlik, yardımlaşma, tevazu, kimseye tepeden bakmamaktan geçer.Bizler muhtarlarımızı önemsiyoruz onların bizlere ilettiği sorunlara çözüm noktasında iktidar partisi olarak elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz ”dedi.

Ak parti Adıyaman milletvekili Yakup Taş ise ”Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Muhtarları tanımlarken uç beyi olarak ifade eder, bizlerde muhtarlarımızı uç beyi olarak görüyor ve her daim yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyorum dedi. Milletvekili İbrahim Halil Fırat ise demokrasinin temel taşının muhtarlar olduğunu söyleyerek, her fırsatta onları ziyaret edip şehrin sorunlarını ilk ağızdan duyma fırsatı bulup çözümü noktasında elimizden geleni yapıyoruz. dedi.Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği BaşkanıMustafa İlik ise birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak şunları kaydetti; ”Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Muhtarlara verdiği önem aşikardır.Biz muhtarlar da bu önemin bilinciyle devletimize milletimize en iyi ve en doğru hizmeti yaparak karşılık veriyoruz.İl ve merkez ilçe başkanımıza biz muhtarların sorunlarını ilettik, özellikle muhtarlara sekreterlik verilmesi ve muhtar evleri yapılması noktasında taleplerimizi ilettik,umarım kısa sürede bu sorunlarımıza çözüm bulunur.

Biz Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak Ak parti İl başkanı MehmetDağtekin ve merkez ilçe başkanı Mustafa Alkayış’ın yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum “dedi.

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA