Başkan Kenan Doğan Hükümeti Topa Tuttu

İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, zehir zemberek açıklamada bulunarak, AK Partili siyasileri yerden yere vurdu.
Bu haber 2020-02-19 15:06:47 eklenmiş ve 84 kez görüntülenmiştir.

 

18 yıldır iktidarda olan AK Parti hükümetinin insanları yoksullaştırdığını söyleyen İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, “Bu iktidar döneminde yoksulluk üst seviyeye çıktı” dedi.

“CHP, İyi Parti ve yeni kurulacak partiler vatansever partilerken, birde bu vatanı soyanlar var”

Vatandaşın alım gücünün her geçen gün düştüğünü ifade eden Başkan Kenan Doğan; “Bu ülkeyi yeniden ayağa kaldırıp, yeniden hakim devlet yapanın bir tek yolu var. Buda birinci meclisteki ruhu yeniden uyandırmaktır. Biz bu ülkeyi karşılıksız seviyoruz. Ülkemizi yeniden ayağa kaldıracağız. “Ben bu ülkeyi seviyorum. Bir vatan severim, yurt severim” diyen herkes bir araya gelmelidir. Herkes bir arada yürümelidir. Bu ülkede partiler ikiye ayrılmıştır. CHP, İyi Parti ve yeni kurulacak partiler vatansever partilerken, birde bu vatanı soyanlar var. Konuştuğumuzda sesimizi kestiler, talep edersek iftira attılar. O günleri unutmayalım, yaşananlar karşısında suskun kaldık. Tüm yaşananlara rağmen ayağa kalkarak İyi Parti’yi kurduk. Bizimle birlikte vatanseverler bir araya geldi. İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerimizin belediyeleri alındı. Bizim vatan sevgisinden başka bir şeyimiz yoktur. Gün yeniden kurulan cumhuriyeti kendi değerlerine kavuşturma günüdür. Gün bu değerleri bizlere sağlayan parlamentoyu güçlendirilmiş bir şekilde yeniden vatandaşın önüne sunma günüdür. Bu 4 yılın sonunda bu millet bizleri iktidara getirecek. Yeniden demokratik sisteme dönerek, kuvvetler ayrığına dayalı o sistemi yeniden getireceğiz. Göreve geldiğimizde çalanları, çırpanları, yalan söyleyenleri, yolsuzluk yapanları tek tek ifşa edeceğiz. Eğer bizlerde onlar gibi yaparsak, rabbim bizlere iktidarın yüzünü göstermesin. Biz bu kararla ve dirençle yola çıktık” diye konuştu.

“Bu iktidar döneminde yoksulluk üst seviyeye çıktı”

Açıklamasının devamında hükümet yetkililerini hedef alan Doğan; “18 yıldır iktidara olan hükümet yetkilileri “Yolsuzluk yapmacağız. Yoksulluğu ortadan kaldıracağız” dediler. Ancak bu iktidar kadar yolsuzlukta zirve yapanı gördünüz mü? Bu iktidar döneminde yoksulluk üst seviyeye çıktı. Ülkemizde yaşayan insanların yarısına yakını açlık sınırında. Eskiden bir orta sınıf vardı. Oda sınıfta yoksullaştı. Türkiye’nin yüzde 85 oranında olan gelirini yüzde 5’lik bir grup yiyor. Ve bunlar Türkiye’nin kaynağını götürüyor. Gidip Çin’den ve İngiltere’den borç alıyorlar. “Döviz” adı altında alınan borç paraları bankalarda bekletilerek, halka kredi olarak veriliyor. Tarımda çok iyi bir yerde olması gereken ilimiz yerinde sayıyor. Mazot, ilaç ve birçok giderler aldı başını gidiyor. Vatandaş doğalgaza gelen zamlardan sonra kombilerini çalıştıramıyor. Elektriğe gelen zamlardan sonra vatandaşlar oturdukları odanın dışında başka bir odanın ışığını yakmıyor. Pırlantayı, pinpon topunu enflasyon sepetine atıyorlar. Halkımızın desteğiyle iktidara geldiğimizde halkın sorunlarıyla yakından ilgileneceğiz” şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA