21. YÜZYIL BECERİ ATÖLYELERİ PROJESİNİN İMZALARI ATILDI

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından SOGEP (Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı) çerçevesinde sunulan ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından kabul görülen "21. Yüzyıl Beceri Atölyeleri" Projesi 1.055.000,00 TL'lik bütçe İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ ve Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan AKYILMAZ tarafından imzalanarak proje hayata geçiriliyor.
Bu haber 2020-02-19 14:44:00 eklenmiş ve 51 kez görüntülenmiştir.

 

Projenin Genel amacına değinen ALAGÖZ;

"21. yüzyıl beceri Atölyeleri Projesi" çocuklarımızın gelişen teknolojiyi yakalayabilmesi, yeniliğe açık eğitim programlarının tam uygulanabilmesi, öğrenci kulüplerinin aktif faaliyet gösterebilmeleri ve program hedeflerinin gerçekleştirilebilmesi için Proje kapsamında yeni kuracağımız Yenilikçi Eğitim Merkezinde ve dezavantajlı okullarda gerekli olan fiziki altyapının ve donanımın proje kapsamında sağlanması. Bilgiyi bilmekten ziyade uygulamanın ve üretmenin ön plana çıkarılacağı atölyeler ile çocuğun kendisini, meslekleri, çevresini tanımasına, problem çözme, eleştirel düşünme, üretkenlik, takım çalışması ve çoklu okuryazarlık becerilenin kazandırılmasına yardımcı olmak amacıyla "Bilimsel, Teknolojik, Yaşam, Beceri, Kültür ve Sanat" atölyeleri kurarak, öğrenilen bilgilerin yaşam becerisine dönüştürülmesini sağlayıp, okullarımızı teknolojik olarak ileri düzeye çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Proje ile birbirinden farklı toplamda kurulacak olan;

·         Astronomi VR (Görüntüleme ve Ses İşleme Atölyesi) (1 adet),

·         Robotik (1 adet),

·         Akıllı Sera (1 adet),

·         Arduino (2 adet),

·         Yazılım+Web2.0 (1 adet),

·         STEM/FETEM (2 adet),

·          Drama, dil ve eleştirel düşünce (2 adet),

·         Görsel Sanatlar, Tasarım ve Fotoğrafçılık (2 adet),

·         Yaşam, sosyal ve davranış becerileri (2 adet),

·         Ahşap ve metal (4 adet), Konferans salonu (2 adet),

·         Okçuluk (2 adet),

·         Müzik (4 adet)

olmak üzere toplamda 26 atölye kurulması planlanmaktadır. Proje kapsamında kurulacak olan bu atölyeler ile yıllık takribi 15.000 öğrenci ve 2.000 öğretmenimizin buluşturulması sağlanacaktır." Ayrıca ALAGÖZ Projenin desteklenmesinde ve yapımında emeği geçen Kalkınma Ajansına ve Ar-Ge Birimine teşekkürlerini iletti.

 

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA