CHP Adıyaman İl Başkanlığı Seçimi Gene Berabere Bitti.

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanlığı seçimi için yapılan kongrede 3 adayın yarıştığı seçimde iki aday berabere kaldı.
Bu haber 2020-02-16 17:43:52 eklenmiş ve 67 kez görüntülenmiştir.

 

CHP Adıyaman İl Başkanlığının 37.olağan kongresi Karapınar Mahallesinde bulunan can düğün salonunda yapıldı. CHP Adıyaman İl Başkanlığı için Deniz Çakmak, Ali Murat Bilgiç ve Burak Binzet'in yarıştı ve seçimde 192 delege oy kullandı.

Her zamanki gibi birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği bu kongrede, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, belde belediye başkanları, bazı illerin il başkanları, delegeler ve çok sayıda partili katıldı. 192 Delegenin oy kullandığı seçimde 3 oy geçersiz sayıldı. Seçimlerde mevcut il başkanı Deniz Çakmak, 59 oy, Ali Murat Bilgiç 65 ve Mehmet Sırrı Burak Binzet 65 oy aldı. Seçim sonrasında mevcut başkan Deniz Çakmak, Murat Bilgiç'e, sarılarak kendisini tebrik etti. Burak Binzet için kullanılan bir oy pusulası üzerinde kalemle işaretlemeler olduğu için itirazda bulundu. Delegelerden alınan itiraz dilekçeleri ile oy pusulaları merkez ilçe seçim kuruluna götürülerek burada değerlendirilecek.

Seçim kurulunda yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda beraber kalan Murat Bilgiç ile Burak Binzet arasında kura çekimi veya seçimin yeniden yapılacağı öğrenildi. Kararın önümüzdeki 2 gün içerisinde verilmesi bekleniyor.

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA