BAKIR “EN BÜYÜK YATIRIMI KENDİ ÇOCUKLARIMIZA YAPMALIYIZ”

Simya Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci ve Avukat Bülent Bakır, yapılabilecek en büyük yatırımın kendi çocuklarımıza yönelik olması gerektiğini belirtti.
Bu haber 2020-02-06 07:09:51 eklenmiş ve 92 kez görüntülenmiştir.

Simya Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci ve Avukat Bülent Bakır, 2019 yılı değerlendirmesinde bulundu. 2019 yılının en çok mağduriyet yaşadığı yıl olduğunu belirterek, “ 2019 yılında ülkemizde veliler ve öğrencilerin çok mağduriyet yaşadılar.

Özellikle sınav sistemlerindeki soru belirsizliği ve eğitim öğretimde sürekli yapılan sistem değişiklikler sıkıntılara yol açtı. Soru tarzları aynıydı. İyi ve kötü öğrenciyi ayırt edemediler.

Buda çocukların geleceklerine yansıyor. Üniversite sınavında birçok öğrenci sıfır puan çekti. Verimli bir yıl olmadı. Bir bakan değişikliği oldu ve sistem değişmedi. Ama beklentimiz ilerleyen zamanlarda sınav sistemleriyle ilgili bir değişiklik olacağı yönünde” dedi.

-        “DÜNYAYI EĞİTİM KURTARACAK”

Simya okullarının başarısının önemine değinen Bakır, “ Simya okullarında eğitimimiz sorunsuz geçiyor.  Bizler 4 ve 8. Sınıflara yönelik kabul sınavı yaptık. Çocukların sınavları sorunsuz geçti. Eğitim konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eğitime önem veren bir kurumuz. Bunun farkındayız. Bütün dünyayı eğitim kurtaracak” şeklinde konuştu.

-        2020 BEKLENTİLERİ

2020 yılıyla ilgili de beklentilerini açıklayan Bakır “ Ülke olarak eğitime gerekli olan önemi vermeliyiz. Maddi olanakları da sağlamalıyız. Çünkü bir ülkeyi ancak eğitimli çocuklar kurtarır.  2020 yılında herkes kendi çocuğundan başlayarak bir sorumluluk almalı. Yapılabilecek en büyük yatırım kendi çocuklarımıza olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Özel okullara yeni teşvikler verilmediğini kaydeden Bakır, bazı okulların maddi sıkıntılar yaşadığını bununla ilgilide bazı önlemlerin alınması gerektiğini vurguladı.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA