BEKTAŞ “PARTİ İÇİ ANLAMSIZ MUHALEFETE BİR SON VERECEĞİM”

BEKTAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI BEKTAŞ “PARTİ İÇİ ANLAMSIZ MUHALEFETE BİR SON VERECEĞİM” Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanlığına Mali Müşavir Mehmet Ali Bektaş’da aday olduğunu açıkladı.
Bu haber 2020-02-05 07:11:28 eklenmiş ve 41 kez görüntülenmiştir.

 

 

CHP Adıyaman’da seçim heyecanı yaşanıyor. Merkez ilçe seçiminin ardından şimdi gözler il başkanı seçimine çevrilirken adaylarda bir bir açıklanmaya başlandı.

Şubat ayında yapılması planlanan seçimler öncesinde Mali Müşavir Mehmet Ali Bektaş’da adaylığını açıkladı. Bektaş, Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanlığına Aday olduğunu belirterek, “Önümüzdeki süreçte iktidarın yanlışlarına, tehditlerine, kuşatmalarına karşı durarak; partime, dolayısı ile ülkeme ve insanlığa hizmet etmek için bu sorumluluğu bana yükleyen arkadaşlarımla beraber aldığımız kararımızın Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Liderliğinde Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanlığına Aday olduğumu belirtiyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

 

-        ŞAHSIM İÇİN ONURDUR

Seçim öncesi değerlendirmelerde bulunan Bektaş, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerini ve evrensel değerlerini özümsemiş benimsemiş bir partili olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Altıok felsefesi ve liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve parti politikalarımızın belirlediği hedefler doğrultusunda verimli çalışmalar yaparak güzel Adıyaman’ımızın ve başta partililerimize hizmet etmek şahsım için en büyük göreve onurdur. Huzurun başkenti diye adlandırdığımız Adıyaman’ımızda ne yazık ki sosyal sorunlar, iç barışımızı ve huzurumuzu tehdit etmek noktasına gelmiştir” dedi.

-        ADIYAMAN’IN SESİ OLACAĞIZ

Bugün ülkemizin ‘ufkun ötesini gören siyasetçilere’ ihtiyacı vardır “ diyen Bektaş “ Öncelikle son yıllarda ki küçük olsun ama benim olsun mantığıyla hareket etmekten uzaklaşıp, büyük olsun hepimizin olsun mantığıyla ufkun ötesine bakmak zorundayız. Örgütsel bir ‘güçbirliği’ ile  iktidarın  oyunların karşısında tüm partililerimizin birleşmesi, ulusal bağımsızlık şiarımız ile truva atlarına dur demesi gerektiği inancındayım. Adıyaman yerelinde de; çalışanların, emekçi geniş halk kesimlerinin, kapatılan fabrika işçilerinin, yok olan tarım alanı köylülerinin, dükkânsız kalan esnafın, tüm hakları gasp edilen ve acı hayatı tüm ağırlığıyla göğüsleyen çalışan ya da işsiz kadınların sesi olmak durumundayız” ifadelerini kullandı.

-        ADIYAMAN’A SAHİP ÇIKMAK VE KORUMAK BOYNUMUZUN BORCU

Adıyaman’ın bir çok sorunun olduğunu belirten Bektaş, “Adıyaman’ımızın sorunlarına eğilerek; ulaşım, çarpık yapılaşma, rant kavgaları, yerel yönetimlerin yanlış uygulamalarına geçmişte nasıl tepki vererek yanlışları düzeltmeye çalıştıysak bundan sonraki dönemde de yapıcı muhalefet tavrımızı korumak durumundayız. Adıyaman’ımıza sahip çıkmak, onu korumak boynumuzun borcudur. O nedenle; önümüzdeki genel seçimlere şimdiden çok iyi hazırlanarak, önemli projelerle kentimizi geliştirmek ana hedefimiz olacaktır. Ülkemizin karşı karşıya olduğu tüm yukarıda sıraladığımız bu büyük sorunlar karşımızda dururken ve önemli bir mücadele birikimi ile mücadele azmine ihtiyaç varken kimse bizim partimizin değerlerini, tüzüğünü, programını, savunma dışında kaldı ki bu bir partililik görevi olup parti içi bir mücadele içinde olacağımızı enerjimizi buna yönelteceğimizi beklemesin ve geçmişte yaşananları kaşıyıp genel merkezimizin de bu yönde düşüncesi varmış gibi niyet okuyup dezenformasyon sürecini yönetmesin. Bunun başta kimseye yararı olmadığı gibi partimize zararını düşünüp herkesin sorumluluk duygusu içinde olması gereklidir. Zira gelişimimizdeki en büyük etmen ve gelecekteki başarımızı sağlayan en önemli kriter hatalarımızı başkalarına yüklemek yerine hatalarımızdan ders çıkarmaktır. Bizler bunu başaracağız” şeklinde konuştu.

 

-        PARTİ İÇİ ANLAMSIZ MUHALEFETE SON VERECEĞİM

Adaylık süreci içerisinde kendisine destek olanlara teşekkür eden Bektaş “ Örgütsel dayanışmamızla, sol kültürümüzün gereği olan demokratik haklarımıza sahip çıkmak, en başta parti içi demokrasiyi yaşama geçirmek, parti içi anlamsız muhalefete bir son vermek ve birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyet Halk Partili olmanın gururunu hep beraber yaşamak hepimizin en büyük arzusudur.

Önümüzdeki süreçte de, iktidarın yanlışlarına, tehditlerine,kuşatmalarına karşı durarak;partime, dolayısıyla ülkeme ve insanlığa hizmet etmek için bu sorumluluğu bana yükleyen arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA