ADIYAMANA KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜJDESİ

Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın kentsel dönüşüm konusunda önemli aşamalar kaydettiklerini belirterek riskli binaların yıkılıp yerine kaliteli yapıların yapılacağını söyledi.
Bu haber 2020-01-30 19:29:29 eklenmiş ve 57 kez görüntülenmiştir.

 

Aydın Elazığ depremi sonrasında daha da çok önem arz eden kentsel dönüşüm konusunda önemli aşamalar kaydettiklerini belirterek “Kentsel dönüşüm alanımız var. Adıyaman’ın en riskli alanı bu bölgemiz. Ciddi adımlar attık. Çevre ve şehircilik bakanlığı ve TOKİ işbirliğiyle ciddi adımlar attık. TOKİ başkanını ziyaret ederek bir an evvel adımlar atarak hayata geçirmeye çalışacağız. Büyük bir aşamaya getirdik. Kentsel dönüşüm projesini bir an evvel hayata geçirmeye çalışacağız. Riskli yapıların yıkılması ve depreme dayanıklı şehircilik anlamında daha görsel ve kaliteli yapılar şehrimize kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

“Depremin kendisi öldürmüyor” diyen Aydın “Öldüren yapılardır. O yapılar da insan eliyle yapılan yapılardır. Bu bizlere ders olmalı. Bundan sonraki süreçte dersimizi alarak çalışmalıyız. Yapıları ona göre tesis etmeliyiz. Bu tür depremler bizleri daha da çok bilinçlendirmeli. Bir farkındalık oluşturmalı. Bir ve beraber olarak  ülkedeki her kurum kendi işini yaparak  inşallah sorunların üstesinden geleceğiz” şeklinde konuştu.

DEPREM KEHANETLERİ

Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, deprem kehanetler yapanlara sert tepki göstererek vatandaşları endişeye sevk etmemeleri konusunda uyardı.

Elazığ depremiyle ağır hasarlı yapıların oluştuğunu söyleyen Aydın, “Deprem ülkemizin bir gerçeği. Bu gerçeği bilerek yapılaşmayı yapmalıyız. Son yollarda yapılan yapılarda ciddi hasar yok. Ama kırsalda hasarlar var. Yeter ki yapılar sağlam olsun. Japonya da 7,8 büyüklüğünde depremler oluyor. Sıkıntı olmuyor. Bizlerde bu yolda gidiyoruz. Tedbirleri alıyoruz. Devlet bütün imkânlarıyla milletin yanında. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlıklar, milletvekillerimiz, genel müdürler, sivil toplum kuruluşları ordaydı. Güzel birlik ve beraberlik sağlandı. Millet sahiplendi. Dayanışırsak sorunları atlatırız. Sosyal afetlerde ciddi dayanışma gösterdik. İnsan olarak devlet olarak gerekli tedbirleri alıyoruz. Almaya da devam edeceğiz” dedi.

Televizyonlarda deprem konusunda açıklamalar yapanlara tepki gösteren Aydın “Vatandaşları endişeye sevk etmeyin. Deprem bilimcileri sürekli televizyonlarda adeta kehanetler ileri sürüyorlar. 300 500 yıldır deprem olmuyor gibi vatandaşları endişeye sevk ediyorlar. Sağlıklı yapılar yapalım. Tedbirler alalım. Mazeret olmasın” şeklinde konuştu.

-        2023 TÜRKİYESİ’NDE ADIYAMAN’I ÜST KONUMA TAŞIYACAĞIZ

 Adıyaman’ın sorunlarını takip ettiklerini belirten Aydın “Eğitimden sağlığa adalete ulaşıma kadar şehrimiz ile ilgili bütün sorunları gece gündüz demeden Ankara’da takip ediyoruz. Tarımsal sulamalar başta olmak üzere içme suyu projelerimiz baraj projelerimiz devam ediyor. Ankara’da da boş bırakmıyoruz. Sürekli bakanlıklar ilgili genel müdürlükleri ziyaret ediyoruz. Projeleri hızlandırıyoruz. Takiplerimizle de ciddi mesafeler hayata geçti. 2023 Türkiye’sinde Adıyaman’ı üst konuma taşımak istiyoruz. Bu nokta da baya mesafe aldık. Arkadaşlarımızla uyumlu çalışmamız başarı getiriyor. Bu memleket hepimizin. Birlikte güzel şeyler yapıyoruz. Koçali barajında ciddi mesafeler katlettik. Başka baraj projelerini de önümüzdeki günlerde açıklayacağız” dedi.

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA