ŞEHİR MERKEZİNDE ULAŞIM SÜRESİ %54 KISALDI

Sayın Valimiz Aykut Pekmez öncülüğünde; ilimizin trafik güvenliği ve yaya düzeninin sağlanmasına yönelik hayata geçirilen projeler meyvesini vermeye başladı.
Bu haber 2020-01-29 08:55:06 eklenmiş ve 43 kez görüntülenmiştir.

 

Şehir merkezinde düzenli bir trafik akışının sağlanması için; Gölbaşı, Atatürk, 9 Eylül, Eski Kâhta, Cumhuriyet, Zeytindalı ve Harıkçı caddelerimizde ‘‘Kısa Süreli Park Uygulaması’’ esnaf ve vatandaşımızın desteği ile devam ediyor. İl Trafik Komisyonu kararına göre, araç ve yaya yoğunluğunun fazla olduğu merkezi caddelerimizde duraklama süresi 10 dakika olarak belirlenirken; vatandaşımızın gündelik iş ve işlemlerinin uzun sürmesi halinde dörtlüleri yakmak suretiyle görevli ekiplerimiz ve yaya devriyelerimiz tarafından araç duraklama süresinde gerekli kolaylık sağlanıyor. Ayrıca yine bu uygulama ile şehir merkezinde park cezası uygulanan araç sayısı 7 Kasım 2019 tarihinden itibaren kurallara uyan sürücülerimiz sayesinde bir önceki döneme göre 1757'den 183'e düşerek %89 oranında azalış göstermiştir.

Hassasiyet ve özveri ile hayata geçirilen bu uygulamada; şehir merkezinde yaşanan trafik yoğunluğu giderilerek ulaşım süresi %54 oranında kısalırken daha önce şehir merkezinde Atatürk Caddesi Valilik Kavşağından, Gölbaşı Caddesini kullanarak Ünal Petrol Kavşağına gidebilmek “18-24 dakika” arasında zaman alırken, uygulama sayesinde

“11-13 dakika” arasında ulaşım imkanı sağladı. Bu durum başta, hayati öneme haiz hasta ve yaralıların merkezi bölgelerden hastanelere intikali, kolluğa ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza polis araçlarının çok daha kısa sürede ulaşması olmak üzere vatandaşımıza zaman ve ekonomi yönünden olumlu katkılar sağladı.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü olarak trafikle ilgili herhangi bir aksaklığın yaşanmaması adına uygulamamız hassas ve yoğun gayret sarf edilerek takip edilmektedir.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

ADIYAMAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ                                                   

Birlikte Güçlüyüz

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
MEDYA TEK HABER
© Copyright 2013 Medya TEK Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site ULC Bilişim haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA